4 Channel Battery Analyzer (50V,10A) with Laptop - BST8-4C10A50V
SPECIFICATIONS:
$3,880.104 Channel Battery Analyzer (50V,10A) with Laptop - BST8-4C10A50V
SPECIFICATIONS:
| Working Voltage | 208 - 240V AC, 50/60Hz, Single phase | ||||||||
| Max. Power Consumption | 3000 W | ||||||||
| Voltage measurement |
| Current measurement |
| Sampling Rate | 5 - 999 seconds | ||||||||
| Input Impedance | ≥ 10 m-ohm | ||||||||
| Channels |
| Software |
| Record |
| Laptop Computer & WiFi Option |
| Battery Holder | Alligator clips with cable | ||||||||
| Product Dimensions | 525mm(L) x 485mm(W) x 385mm(H) | ||||||||
| Compliance |
| Operation Manual | |||||||||
| Application Notes |
| Net Weight | 45 kg (100 lbs) |
Description
| Voltage measurement |
| Current measurement |
| Channels |
| Software |
| Record |