Al2O3 single crystal substrate, <0001> 100mm Dia. x 0.65mm 1sp - ALC100D065C1
HomeStore
Features:
  • Diameter: 100mm+/-0.1
  • Thickness: 0.65mm +/-0.025
  • Major Flat: A-axis[11-20]+/-0.3o
  • Major Flat Length: 30mm +/- 1mm
  • TTV: <= 20um
  • Package: Each wafer is packed in 1000 class clean room
  • Growth Technique: CZ
  • Crystal Purity:  >99.99%
  • Loss Tangent at 10 GHz: < 2x10-5  at A axis <5 x10-5  at C axis
Film Coaters
-65%
Features:
  • Diameter: 100mm+/-0.1
  • Thickness: 0.65mm +/-0.025
  • TTV: <= 20um
  • Growth Technique: CZ
  • Crystal Purity:  >99.99%
Description
  • Diameter: 100mm+/-0.1
  • Thickness: 0.65mm +/-0.025
  • Crystal Purity:  >99.99%
Al2O3 single crystal substrate, <0001> 100mm Dia. x 0.65mm 1sp - ALC100D065C1 | MTI Online Store