Al2O3 single crystal substrate , <0001> 100mm Dia. x 0.65mm 2sp - ALC100D065C2
HomeStore
Features:
  • Diameter: 100mm+/-0.1
  • Thickness: 0.65mm +/-0.025
  • Major Flat: A-axis[11-20]+/-0.3o
  • Major Flat Length: 32.5mm +/- 2.5mm
  • Surface Finish: two sides Epi- polished Ra<=0.3nm(by AFM)
  • TTV: <= 15um
  • Warp: <= 20um
  • Bow: <= 20um
  • Package: Each wafer is packed in 1000 class clean room
  • Growth Technique: CZ
  • Crystal Purity:  >99.99%
  • Loss Tangent at 10 GHz: < 2x10-5  at A axis <5 x10-5  at C axis
Film Coaters
<= 15um
-65%
Features:
  • Diameter: 100mm+/-0.1
  • Thickness: 0.65mm +/-0.025
  • TTV: <= 15um
  • Warp: <= 20um
  • Bow: <= 20um
  • Growth Technique: CZ
  • Crystal Purity:  >99.99%
Film Coaters
<= 15um
Description
  • Diameter: 100mm+/-0.1
  • Thickness: 0.65mm +/-0.025
  • Crystal Purity:  >99.99%
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1
Al2O3 - Sapphire Wafer, C-plane <0001>, 10x5x1.0mm, 1 sp
-65%NEW
Thumbnail 1
Al2O3- Sapphire Wafer, R Plane, 10x10x1.0mm, 2SP
NEW
Al2O3 single crystal substrate , <0001> 4"Dia. x 0.5mm 2sp
-65%NEW
Al2O3- Sapphire Wafer, M Plane, 2"Dia x0.5mm, 2SP - ALM50D05C2
-65%NEW
Al2O3 - Sapphire Wafer 10x10x0.1 mm A plane (11-20), 2 SP
-65%NEW
Al2O3 - Sapphire Wafer 0.25"x0.25"x0.5 mm, A plane (11-20), 1 SP
-65%NEW
Al2O3- Sapphire Wafer, C-plane (0001), 3" Dia.x0.43mm , 2SP
-65%NEW
Al2O3 - Sapphire Wafer 100 mm x0.5 mm, A plane (11-20), 1 SP
NEW
Al2O3 - Sapphire Wafer 3" x0.5 mm, A plane (11-20), 2 SP
-65%NEW
Al2O3 - Sapphire Wafer, <11-02>, 10x5x0.5mm, 1 sp - ALR100505S1
-65%NEW