Al2O3- Sapphire Wafer, C-plane (0001), 10x10x0.1mm, 1SP - ALC101001S1
HomeStore
Features:
  • Wafer size: 10 x 10 x 0.1(+/-0.05) mm thick
  • Orientation: <0001> +/-0.5
  • Polished surface: substrate surface is EPI polished via a special CMP procedure with RA < 5 A
  • one side polished
  • Growth Technique: CZ
  • Crystal Purity:  >99.99%
  • Loss Tangent at 10 GHz: < 2x10-5  at A axis <5 x10-5  at C axis
Film Coaters
-65%
Features:
  • Orientation: <0001> +/-0.5
  • one side polished
  • Growth Technique: CZ
  • Crystal Purity:  >99.99%
Description
  • Crystal Purity:  >99.99%
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1
Al2O3 - Sapphire Wafer, C-plane <0001>, 10x5x1.0mm, 1 sp
-65%NEW
Thumbnail 1
Al2O3- Sapphire Wafer, R Plane, 10x10x1.0mm, 2SP
NEW
Al2O3 single crystal substrate , <0001> 4"Dia. x 0.5mm 2sp
-65%NEW
Al2O3- Sapphire Wafer, M Plane, 2"Dia x0.5mm, 2SP - ALM50D05C2
-65%NEW
Al2O3 - Sapphire Wafer 10x10x0.1 mm A plane (11-20), 2 SP
-65%NEW
Al2O3 - Sapphire Wafer 0.25"x0.25"x0.5 mm, A plane (11-20), 1 SP
-65%NEW
Al2O3- Sapphire Wafer, C-plane (0001), 3" Dia.x0.43mm , 2SP
-65%NEW
Al2O3 single crystal substrate , <0001> 100mm Dia. x 0.65mm 2sp - ALC100D065C2
-65%NEW
Al2O3 - Sapphire Wafer 100 mm x0.5 mm, A plane (11-20), 1 SP
NEW
Al2O3 - Sapphire Wafer 3" x0.5 mm, A plane (11-20), 2 SP
-65%NEW
Al2O3 - Sapphire Wafer, <11-02>, 10x5x0.5mm, 1 sp - ALR100505S1
-65%NEW