1000W AC to AC Transformer (Dual Change 220/240V - 110/120V) CE CERTIFIED - TF-220110-1000-LD
HomeStore
  • AC to AC step up/down voltage transformer
    • Convert voltage from 220/240VAC to 110/120VAC
    • Convert voltage form 110/120VAC to 220/240AC
    • Selectable input voltage switch at the back of transformer.
    • On-Off switch with LED indicator. ( Utilize after finish select input voltage)
    • Fuse protection
    • USA power AC plug
    • CE Certified
  • Need AC plug Adapter? Please click here to order seperately
  • Max Power: 1000 Watts
  • Weight: 20 lbs
  • Size: L xWxH; 8.25" X 7.25" X 5.5"
  •    Please click here to download the instruction manual.
Caution:
  • Always turn off ON-OFF switch if not in use
Related Product:
 click here to order other wattage transformer
    • Fuse protection
    • USA power AC plug
    • CE Certified
  • Max Power: 1000 Watts
  • Weight: 20 lbs
Caution:
Related Product:
Product Information
Shipping & Returns
Description