UL / CSA Certification , AC Power Cords-16AWG-(6FT 7IN) (2.0m) BLACK, EQ-PLUG-13-220
HomeStore
Ā
Features:
  • Product Category: AC Power Cords
  • RoHS: RoHS CompliantĀ 212013-01
  • CertificateUL / CSA Certification
  • Current Rating: 13 A
  • Jacket Color: Black
  • Length: 6 ft 7 in
  • Plug: No Connector
  • Power Rating: 3250 W
  • Receptacle: C13
  • Shielding: Unshielded
  • Voltage Rating: 250 V
  • Wire Gauge - AWG: 16
  • Region: Universal Factory Pack
-65%
Ā
Features:
  • Current Rating: 13 A
  • Jacket Color: Black
  • Length: 6 ft 7 in
  • Plug: No Connector
  • Power Rating: 3250 W
  • Receptacle: C13
  • Shielding: Unshielded
  • Voltage Rating: 250 V
  • Wire Gauge - AWG: 16
Description
  • Current Rating: 13 A
  • Length: 6 ft 7 in
  • Power Rating: 3250 W
  • Voltage Rating: 250 V