Left Vacuum Sealing Assembly for 50mm Tube with Thermocouple and Sample Holder - FL-50TCSH
This is a smart sealing assembly for sealing the left end of a 50 +/- 1.0 mm tube without welding and gluing. The flange also comes with a K type thermocouple and the sample
holder to monitor the temperature of the heated sample.
SPECIFICATIONS
| Package included |
Structure |
Features |
Descriptions |
2” flange with various optional (pls choose from Product Options )
Optionals |
| Notes |
More Images
SPECIFICATIONS
| Package included |
Structure |
Features |
Descriptions |
Optionals |
| Notes |
Description