Vacuum Sealing Assembly for 50mm Tube w/ KF-25 Port & 1/4" Feedthrough - FL-50KF25-FT (D/M)
This is a pair of smart sealing assembly for 2" vacuum tube furnace to seal both ends of 50 +/- 1.0 mm tube without any welding and gluing.
SPECIFICATIONS
Structure |
Features |
Descriptions |
2” flange with various optional pls choose from Product Options )
Optionals |
| Notes |
More Images
SPECIFICATIONS
Structure |
Features |
Descriptions |
Optionals |
| Notes |
Description