Fused Silica Wafer, 4" x 1.0 mm, 1 sides polished - SOF101D10C1
HomeStore
  • Fused Silica Wafer
  • Size: 4"diameter x 1.0 mm
  • Polishing: one side polished
  • Surface Roughness: < 5 A
Related products:
 Other Fused Silica Substrates:
Fused Silica Substrates: SiO2
 BK7 Glass
FTO Glass
ITO Coated Glass
-65%
  • Fused Silica Wafer
  • Size: 4"diameter x 1.0 mm
  • Polishing: one side polished
  • Surface Roughness: < 5 A
Related products:
 Other Fused Silica Substrates:
Fused Silica Substrates: SiO2
 BK7 Glass
FTO Glass
ITO Coated Glass
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • Size: 4"diameter x 1.0 mm
  • Surface Roughness: < 5 A
Fused Silica Wafer, 4" x 1.0 mm, 1 sides polished - SOF101D10C1 | MTI Online Store