Plastic Foam Module Wafer Carrier for Single 4" Wafer (SP4-12012T/BK)
HomeStore
Specifications
TYPE:                      SP4-12012T/BK
Inside Dimension:      4 " diameter
Outside Dimension:   120mm x 120mm x 12mm
Color:                       Cover:Transparent/Body:black.
Module Structure in box: double 4" diameter foam insert modules are included and suitable for packing single wafer
Related Products
Round Wafer Carriers
Membrane Film Boxes
Gel Sticky Boxes
Gel Sticky Boxes
IC Tray & Plastic Boxes
Ultrasonics Cleaner
Vacuum Storage Chambers
Vacuum Storgae Boxes
Cutting / Dicing Saws
Diamond Blade Saws
Crystal Substrate A-Z
-65%
Specifications
Related Products
Round Wafer Carriers
Membrane Film Boxes
IC Tray & Plastic Boxes
Ultrasonics Cleaner
Vacuum Storage Chambers
Vacuum Storgae Boxes
Cutting / Dicing Saws
Diamond Blade Saws
Crystal Substrate A-Z
Product Information
Shipping & Returns
Description
Plastic Foam Module Wafer Carrier for Single 4" Wafer (SP4-12012T/BK) | MTI Online Store