20 pcs 2" Die / IC Tray (100 Pockets of 130x130x30 mil, or 3.3x3.3x0.76 mm) - NH20-130-130-30
HomeStore
Specifications:
TYPE:                                    NH20-130*130-30
Surface Resistivity (ohms/sq.)): 109 - 1011
Temp. Limit:                           70 centigrade
POCKET DETAILS:
Pocket Size(mil)
:    L130*W130*D30
Pocket Size(mm):   L3.3*W3.3*D0.76
Array (Capacity):   10*10=100
Package:  sold in 20 pcs per box
OVERALL TRAY SIZE
Size       =  50.67mm
Height    =  3.94mm
Flatness =  0.30mm
Note:
  • For cover and clamp please see related product below
Related Products
Round Wafer Carriers
Membrane Film Boxes
Gel Sticky Boxes
Gel Sticky Boxes
IC Tray & Plastic Boxes
Ultrasonic Cleaner
Vacuum Storage Chambers
Vacuum Storgae Boxes
Cutting / Dicing Saws
Diamond Blade Saws
Crystal Substrate A-Z
-65%
Specifications:
POCKET DETAILS:
Pocket Size(mil)
:    L130*W130*D30
Array (Capacity):   10*10=100
OVERALL TRAY SIZE
Size       =  50.67mm
Height    =  3.94mm
Flatness =  0.30mm
Note:
Related Products
Round Wafer Carriers
Membrane Film Boxes
IC Tray & Plastic Boxes
Ultrasonic Cleaner
Vacuum Storage Chambers
Vacuum Storgae Boxes
Cutting / Dicing Saws
Diamond Blade Saws
Crystal Substrate A-Z
Product Information
Shipping & Returns
Description
Size       =  50.67mm
Height    =  3.94mm
Flatness =  0.30mm