Plastic Foam Module Wafer Carrier for Multi Wafer of 4" (SP4-12030T/BK)
HomeStore
Specifications
    • TYPE:                      SP4-12030T/BK
    • Inside Dimension:      4 " diameter
    • Outside Dimension:   120mm x 120mm x 30mm
    • Color:                  Cover:Transparent/Body:black
Module Structure in box: Five 4" diameter foam insert are included, which are anti-static-Electric, and suitable for packing 4" wafer upto 4 pcs in one box
Related Products
Round Wafer Carriers
Membrane Film Boxes
Gel Sticky Boxes
Gel Sticky Boxes
IC Tray & Plastic Boxes
Ultrasonics Cleaner
Vacuum Storage Chambers
Vacuum Storgae Boxes
Cutting / Dicing Saws
Diamond Blade Saws
Crystal Substrate A-Z
-65%
Specifications
Related Products
Round Wafer Carriers
Membrane Film Boxes
IC Tray & Plastic Boxes
Ultrasonics Cleaner
Vacuum Storage Chambers
Vacuum Storgae Boxes
Cutting / Dicing Saws
Diamond Blade Saws
Crystal Substrate A-Z
Product Information
Shipping & Returns
Description
Plastic Foam Module Wafer Carrier for Multi Wafer of 4" (SP4-12030T/BK) | MTI Online Store