Fluorine Rubber Gasket for CFF50 Flange (1 pair) - SOR50CFF
HomeStore
This is a pair of Fluorine Rubber Gasket
  • Materials: Fluorine
  • Gasket 1: 62 x 44 x 5 mm (OD x ID x W)
  • Gasket 2: 62 x 50 x 5 mm (OD x ID x W)
  • Replacement Rubber Gasket for EQ-CFF-50 One End Closed Quartz Tube with CF Flange
  • Gasket 1
  • OD:   62 mm
  • ID:     44 mm
  • W:     5 mm
  • Gasket 2
  • OD:  62 mm
  • ID:    50 mm
  • W:    5 mm
  • Materials: Fluorine
  • Gasket 1
  • OD:   62 mm
  • ID:     44 mm
  • W:     5 mm
  • Gasket 2
  • OD:  62 mm
  • ID:    50 mm
  • W:    5 mm
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • OD:   62 mm
  • ID:     44 mm
  • W:     5 mm
  • OD:  62 mm
  • ID:    50 mm
  • W:    5 mm
You may also like
NEW
Thumbnail 1
Inert Gas Regulator, Two Stage Brass 0-100 psi Analytical Cylinder Regulator - CGA-580-LD
NEW
Thumbnail 1
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Seamless Stainless Steel Tube: 1/4" OD x79"L (2000mm) for Gas Delivery (2 pcs/package) - SS14Tube
-65%NEW
Fuse Holder for cylinder type fuse - FA-FH-4A-UL-LD
-65%NEW
TE CONNECTIVITY CIRCUIT BREAKER, HYD-MAG, 2P, 277V, 40A -FA-F-40A-UL-LD
-65%NEW