20 pcs 2" Die / IC Tray (36 Pockets of 280x280x30 mil or 7.1x7.1x0.76 mm) - NH20-280-280-30
HomeStore
Specifications:
TYPE:                                      NH20-280*280-30
Material:                                  Natural ABS With ESD Coating
POCKET DETAILS:
Pocket Size(mil)
:   L280*W280*D30
Pocket Size(mm):  L7.11*W7.11*D0.76
Array (Capacity):  6*6 =36
Package:            sold in 20 pcs per box
OVERALL TRAY SIZE
Size       = 50.67 x 50.67 (mm)   or 2"x2"
Height    = 3.94mm
Flatness = 0.30mm
Note:
  • For cover and clamp please see related product below
IC Tray & Plastic Boxes
Ultrasonics Cleaner
Crystal Substrate A-Z
-65%
Specifications:
POCKET DETAILS:
Pocket Size(mil)
:   L280*W280*D30
Array (Capacity):  6*6 =36
OVERALL TRAY SIZE
Height    = 3.94mm
Flatness = 0.30mm
Note:
IC Tray & Plastic Boxes
Ultrasonics Cleaner
Description
Height    = 3.94mm
Flatness = 0.30mm
20 pcs 2" Die / IC Tray (36 Pockets of 280x280x30 mil or 7.1x7.1x0.76 mm) - NH20-280-280-30 | MTI Online Store