20 pcs 2" Die / IC Tray (25 Pockets of 300x300x30 mil, or 7.6x7.6x0.76 mm) - NH20-300-300-30
HomeStore
Specifications:
TYPE:                                      NH20-300*300-30
Material:                                  Natural ABS With ESD Coating
POCKET DETAILS:
Pocket Size(mil):     L300*W300*D30
Pocket Size(mm):    L7.62*W7.62*D0.76
Array (Capacity):   5*5=25
Package:              sold in 20 pcs per box
OVERALL TRAY SIZE
Size = 50.67mm
Height = 3.94mm
Flatness = 0.30mm
Note:
  • For cover and clamp please see related product below
IC Tray & Plastic Boxes
Ultrasonics Cleaner
Crystal Substrate A-Z
-65%
Specifications:
POCKET DETAILS:
Array (Capacity):   5*5=25
OVERALL TRAY SIZE
Size = 50.67mm
Height = 3.94mm
Flatness = 0.30mm
Note:
IC Tray & Plastic Boxes
Ultrasonics Cleaner
Description
Size = 50.67mm
Height = 3.94mm
Flatness = 0.30mm
You may also like
-65%NEW