Vacuum Pen (Anti-Static Electricity) - SMT-72-ESD
HomeStore
4 Suction Cups are included
Part Number  Dia.(mm)  Material
 VMC-02  6.4mm   Conductive Silison
 VMC-03  9.5mm  Conductive Silison
 VMC-04  12.5mm  Conductive Silison
 VMC-05  19mm  Conductive Silison
Type &Dimension Dia (mm) Suction (g) Probe Type Body Material
SMT-72 ESD Dia.13 x 72mm 6.4/9.5/12.5/19 15/30/80/150 Straight/Bend ESD Silicon Rubber
Related Products
Round Wafer Carriers
Membrane Film Boxes
Gel Sticky Boxes
Gel Sticky Boxes
IC Tray & Plastic Boxes
Ultrasonics Cleaner
Vacuum Storage Chambers
Vacuum Storgae Boxes
Cutting / Dicing Saws
Diamond Blade Saws
Crystal Substrate A-Z
-65%
4 Suction Cups are included
Related Products
Round Wafer Carriers
Membrane Film Boxes
IC Tray & Plastic Boxes
Ultrasonics Cleaner
Vacuum Storage Chambers
Vacuum Storgae Boxes
Cutting / Dicing Saws
Diamond Blade Saws
Crystal Substrate A-Z
Product Information
Shipping & Returns
Description