KF-D40 Vacuum Bellows (600mm) - EQ-KF-Pipe-D40-600 (KF40PIPE600)
HomeStore
KF-D40 Vacuum Bellows - 600mm Length for MTI's high vacuum furnace.
  OD    54mm
  ID    40mm
  Length    600mm
Related Product
Sealing Flange  for 1"-11" Processing Tubes
Stainless Steel Sealing Flange Assembly for 1"-11" Processing Tubes
Digital Vacuum Gauges and Flow Meters
Vacuum Pump & High Vacuum Station
Vacuum pump and high vacuum station
Tube Furnaces ( 1-7 zone)
  OD    54mm
  ID    40mm
  Length    600mm
Related Product
Tube Furnaces ( 1-7 zone)
Product Information
Shipping & Returns
Description
  OD    54mm
  ID    40mm
  Length    600mm
KF-D40 Vacuum Bellows (600mm) - EQ-KF-Pipe-D40-600 (KF40PIPE600) | MTI Online Store