1600C (2912F) Polycrystalline Mullite Blanket Type Fiber for ( 1280x 255 x 10 mm) - EQ-PMF-1600B
HomeStore
Polycrystalline MulliteBlanket Type Fiber,1600Ā oC (2912oF)
Classified temperature
1600
Weight per m³ Kg/m³ 100~130
600 W/(m x K) 0.1
800 W/(m x K) 0.15
1000 W/(m x K) 0.21
Al2O3 % 72
SiO2 % 28
Dimension mm 1280 x 255 x 10
-65%
Classified temperature
1600
Weight per m³ Kg/m³ 100~130
600 W/(m x K) 0.1
800 W/(m x K) 0.15
1000 W/(m x K) 0.21
Al2O3 % 72
SiO2 % 28
Dimension mm 1280 x 255 x 10
Description
600 W/(m x K) 0.1
800 W/(m x K) 0.15
1000 W/(m x K) 0.21
Al2O3 % 72
SiO2 % 28
1600C (2912F) Polycrystalline Mullite Blanket Type Fiber for ( 1280x 255 x 10 mm) - EQ-PMF-1600B | MTI Online Store