Dry 82190 Pouch Cell (190mm x 82 mm) with Layered Oxide Cathode and Hard Carbon Anode for Sodium-Ion Battery, 7Ah - DPC82190-NFMOHC
HomeStore
Dry 82190 Pouch Cell,
7 Ah
NFMO + Hard Carbon
(for sodium-ion battery)
1.5 - 4.0 8.0 ≤ 15
Notes:
Testing Procedures:
  1. Electrolyte Filling with recommended amount in glovebox.
  2. First Time Aging : 45°C, aging time ≥ 15h in a oven.