Digital Micrometer Adjustable Film Applicator -200mm Width - SEKTQ200
HomeStore
SPECIFICATIONS:
Features
  • 200 mm coating width
  • Built-in a slurry guiding plate to make coating material evenly distributed ahead of the blade.
  • Make wet film thickness between 10 - 5000 microns.
Structure & Dimension
Ā
Digital Micrometer
  • TheĀ digital micrometer:
    • Digital Micrometer HeadĀ 1" Travel
    • Reads toĀ 0.001 mmĀ (50 millionths of an inch)Ā
    • 0.003 mm accuracy
    • Instant inch/millimeter conversion
Replacement Purchase spareĀ springsĀ for the replacement here.
Ā
-65%
SPECIFICATIONS:
Features
  • 200 mm coating width
Structure & Dimension
Digital Micrometer
  • TheĀ digital micrometer:
    • 0.003 mm accuracy
Description
  • 200 mm coating width
    • 0.003 mm accuracy